All Categories
  Filters
  Preferences
  جستجو

  آنابل واقعی است (عروسک آنابل در موزه وارن)

  یکی از مخوف ترین بخش های فیلم واقعاً ترسناک احضار روح، عروسک آنابل است که توسط شیطان تسخیر شده و در گوشه موزه شبح وار اد و لورین وارن قرار دارد. کارگردان فیلم جیمز ون آنابل را برای فیلم طراحی مجدد کرده و ظاهر آن را کمی آشفته تر ساخته است اما در زندگی واقعی آنابل تنها شبیه عروسک اسباب بازی راجدی آن بوده است.

  عروسک آنابل در کدام کشور است

  آیا داستان آنابل واقعی است + عروسک آنابل در کدام کشور است

  امروزه عروسک واقعی آنابل در موزه ماورالطبیعه وارن ها (Occult Museum) که در کشور ایالات متحده شهر مونرو در ایالت کنتیکت واقع شده است، قرار دارد. به خاطر اینکه عروسک آنابل شیطانی تشخیص داده شده است،  آن را در قفسه‌ ای  که با آب مقدس تطهیر شد، نگهداری می‌کنند و روی آن هشدار باز نشدن قفسه نوشته شده است.

  داستان عجیب عروسک شیطانی آنابل

  دونا در سال 1970 آنابل را از مادرش دریافت کرد. مادرش این عروسک دست دوم را از یک فروشگاه سرگرمی خریداری نموده بود. دونا در آن زمان دانشجوی کالج بود و با یک هم اتاقی به نام آنجی زندگی می کرد. در ابتدا هیچ کدام از این دو فکر نمی کردند که این عروسک چیز خاصی باشد. اما با گذشت زمان آنها دریافتند به نظر می رسد آنابل به خودی خود حرکت می کند. در ابتدا این حرکات کم و تنها در حد تغییر وضعیت بود به نحوی که انگار عروسک کمی تکان خورده بود. اما این حرکات بتدریج افزایش یافت و پس از چند هفته به نظر می رسید که عروسک کاملاً قادر به حرکت می باشد. دختران وقتی خانه را ترک می کردند، آنابل را بر روی تخت دونا قرار می دادند، اما پس از بازگشت وی را بر روی کاناپه می یافتند.

  دوست آنها لو از عروسک متنفر بود. وی احساس می کرد که مشکل خاصی، چیزی شیطانی، در این عروسک وجود دارد؛ اما دخترها تفکرات مدرنی داشته و به اینگونه سخنان اعتقادی نداشتند. آنها اینگونه استدلال کردند که باید توضیحی برای این شرایط وجود داشته باشد. اما بزودی اعمال آنابل باز هم عجیب تر شد. دونا شروع به یافتن تکه هایی از کاغذ پوستی در منزل نمود که پیام هایی بر روی آنها یادداشت شده بود. "به ما کمک کنید" یا "به لو کمک کنید". برای عجیب تر شدن این مساله همین کافی بود که هیچ کس در منزل کاغذ خطی در اختیار نداشت. این کاغذها از کجا می آمدند؟

  وضعیت بدتر گردید. یک شب دونا به منزل برگشت و آنابل را بر روی تخت خود یافت در حالی که دستهایش خون آلود بود. خون (یا چیزی شبیه به مایع قرمز) به نظر می رسید که متعلق به خود عروسک باشد. دیگر کافی بود. دونا نهایتاًٌ به این نتیجه رسید که به سراغ یک احضار کننده ارواح برود. آن فرد در کنار عروسک نشست و به دختران گفت که سالها قبل از این که مجتمع آپارتمانی آنها در این محل ساخته شود، یک مزرعه در این مکان وجود داشته است. جسد یک دختر هفت ساله با نام آنابل هیگینز در این مزرعه پیدا شده بود.

  روح وی در این مکان باقی مانده و وقتی عروسک وارد این خانه شده، آن روح با آن ارتباط برقرار کرده است. وی به دونا و آنجی اعتماد کرده و می خواسته که در کنار آنها بماند تا در امان باشد. دونا و آنجی هر دو دانشجویان پرستاری و مهربان بودند و توافق کردند تا اجازه دهند آنابل با آنها بماند و این جا بود که ناگهان غوغایی به پا شد. لو شروع به دیدن کابوس نمود. کابوس هایی که در آنها آنابل در تخت وی بوده و در حالی که وی قادر به حرکت نبود، از پاهای وی بالا آمده و پس از رسیدن به گردن وی، سعی می کردن با دستانش وی را خفه کند. او با حالتی وحشت زده از خواب بیدار شده و احساس می کرد تمام خون بدنش به مغزش منتقل شده است. او به شدت ترسیده و برای دخترها نیز نگران بود.

  چند روز بعد او و آنجی در خانه برای یک مسافرت جاده ای برنامه می ریختند که صدای حرکت کسی را در اتاق دونا شنیدند. آنها خشک شان زده بود. چه کسی در خانه بود؟ آیا فرد مزاحمی وارد آپارتمان آنها شده بود؟ لو به آرامی به کنار در اتاق رفته و بعد از کمی گوش دادن، ناگهان در اتاق را باز کرد. همه چیز همان گونه بود که باید باشد، بجز اینکه آنابل از روی تخت پایین آمده و در گوشه اتاق نشسته بود. وقتی وی به عروسک نزدیک شده، آن احساس به سراغش آمد، نوعی سوزش در پشت گردنش که نشان دهنده این بود که کسی به وی خیره شده است. وی به پشت سرش برگشت و کسی را مشاهده نکرد. اتاق خالی بود.

  و سپس درد شدید را در سینه اش احساس کرد. وی به داخل پیراهنش نگاه کرد و جای چندین پنجه را مشاهده کرد. وی می دانست که این کار آنابل است. جای پنجه های عجیب تقریباً بلافاصله شروع به بهبود پیدا کردند و پس از دو روز به طور کامل محو شدند. جای زخم ها مانند هیچ زخمی که قبلاً دیده بودند، نبود. آنها فهمیدند که به کمک بیشتری نیاز دارند و بنابراین به سراغ کشیش پیرو کلیسای اسقفی رفتند و وی نیز اد و لورین وارن را در جریان قرار داد.

  زمان زیادی طول نکشید که وارن ها به نتیجه گیری رسیدند: هیچ روحی در این مورد وجود نداشت. پای یک موجود غیرانسانی، یک شیطان در میان بود که با عروسک ارتباط برقرار کرده بود. اما آنها هشدار دادند که عروسک تسخیر نشده است، زیرا شیاطین نمی توانند اشیاء را تسخیر کرده و فقط می توانند این کار را با انسانها انجام دهند. موجود شیطانی از طریق عروسک و جابجا کردن آن سعی می کرد حالت تسخیرشدگی را در آن بوجود آورد.

  هدف اصلی در واقع روح دونا بود. کشیش عملیات جن گیری را در آپارتمان انجام داد و وارن ها تسخیر شدگی عروسک را رفع کردند. آنها عروسک را در یک کیسه قرار دادند و راه طولانی خود به سمت منزل را طی نمودند. اد موافقت کرد که از بزرگراه ها عبور نکنند زیرا ممکن بود شیطان خودرو را دچار مشکل کند و سرعت آنها نیز کمتر از 65 مایل بود که سرعت مطمئنی محسوب می شد. و همانطور که حدس می زدند، در راه موتور گاهی از کار می افتاد، فرمان برقی خودرو دچار مشکل شد و ترمزها گاهی به خوبی کار نمی کردند. اد کیسه را باز کرد و عروسک را با آب مقدس تطهیر نمود و اختلالات برای مدتی متوقف گردید.

  اد عروسک را در کنار میزش قرار داد و عروسک شروع به تکان خوردن نمود. این اتفاق چندین بار روی داد و سپس به ناگاه متوقف شد. اما در مدت چند هفته آنابل دوباره به ترفندهای قدیمی خود بازگشت. وی شروع به دیده شدن در اتاق های مختلف خانه وارن ها نمود. با احساس اینکه عروسک کماکان از جایی پشتیبانی می شود، وارن ها از یک کشیش کاتالویک دعوت کردند تا عملیات جن گیری را برای آنابل انجام دهد. کشیش موضوع را جدی نرگفته و به آنابل گفت: "تو تنها یک عروسک هستی. نمی توانی به کسی آسیب بزنی!" اشتباهی بزرگ: در راه رفتن به منزل، ترمز ماشین وی دچار مشکل گردید و ماشین وی به شدت تصادف نمود. خوشبختانه وی زنده ماند.

  نهایتاً وارن ها یک محفظه قفل دار برای آنابل تهیه کردند و وی را تا به امروز در آن نگهداری می نمایند. این محفظه قفل دار به نظر می رسد که مانع جابجا شدن عروسک شیطانی آنابل به اطراف گردیده اما کماکان احساس می شود هویتی که به آن متصل شده، کماکان وجود داشته و منتظر است. او کماکان در انتظار روزی است که بتواند دوباره آزاد شود.

  نظر خود را وارد نمایید.